Ця заготівля у нас найпершою з’їдається. І щоразу я думаю: ну чому не зробила влітку більше. Це найсмачніші кабачки, які тільки можуть бути.
Якщо ви такі ще не робили на зиму – саме час спробувати! Я впевнена, що такі кабачки нікого не залишать байдужими.
Пропорції на 1 банку об’ємом 0,5 літра:
- кабачки – 1 кг
- часник – 3-4 зубчики
- сіль – 1 чайна ложка
- оцет 9% – 1 столова ложка
- олія соняшникова для обсмажування кабачків
- зелень кропу – за бажанням
Покроковий рецепт приготування:
Кабачки ріжемо кружечками завтовшки 1 см (приблизно). Далі їх потрібно обсмажити на олії з двох сторін, щоб утворилася рум’яна скоринка.
Солити і перчити поки не потрібно. Просто смажимо.
Далі розкладаємо по банкам. До речі, про банки: у рецепті я вказую все на 1 банку об’ємом 500мл. А ви вже з цих пропорцій можете зробити більше.
Отже: кабачки викладаємо в банку шарами, пересипаючи сіллю та подрібненим часником. За бажанням на дно можна покласти гілочки кропу.
У банку наливаємо оцет.
І ось тут важливий момент, на який я хочу звернути увагу. Банку не буде заповнено рідиною! На цьому етапі може здатись, що не вистачає маринаду і що в рецепті щось не так.
Але все нормально: далі банки ми стерилізуємо у каструлі (на дно не забудьте застелити рушник). Під час стерилізації з кабачків почне виділятись рідина і банка буде заповнена.
Стерилізуємо щонайменше 20 хвилин. Ну а далі закатуємо, остуджуємо під теплою ковдрою. Дуже смачні кабачки виходять! Приємного апетиту!
До речі, цього року хочу аналогічним способом приготувати й баклажани. Думаю, теж вийде дуже смачнооооо!