Всю зиму роблю компоти, печу пироги і додаю в десерт: вишня/черешня на зиму в банках

Черешня в сиропі – моя обов’язкова літня заготовочка! Максимально проста, але дуже зручна та корисна. Всю осінь та зиму роблю з неї компоти, а ягоди використовую на випічку та десерти. А найголовніше, що баночки зберігаються не лише в холоді, а й при кімнатній температурі! Своєї вишні/черешні у нас немає, але в сезон, коли ціна падає, обов’язково закуповуємо та закачуємо саме таким способом!

Нам знадобиться на 3 банки по 0,6 л.:
Черешня – близько 1,2 кг.
Цукор – по 3 ст.л на банку
Лимонна кислота – по дрібці на банку
Вода питна кімнатної температури
Покроковий рецепт приготування:

  1. Черешню добре промиваємо і розкладаємо по баночках до самого верху.

Можна закладати ягоду з кісточками, а можна їх заздалегідь прибрати.

  1. У кожну баночку всипаємо цукор і злегка струшуємо, щоб він розподілився рівномірно.
  2. Далі, в кожну банку, додаємо по дрібці лимонної кислоти.
  3. Заливаємо банки кип’яченою водою кімнатної температури та прикриваємо (але не закручуємо) кришками.
  1. На дно каструлі стеля марлю або рушник, ставимо баночки, заливаємо до плічок водою, ставимо на плиту і стерилізуємо з моменту закипання рівно 15 хвилин на середньому вогні (у мене це 5 з 10).
  2. Після стерилізації банки дістаємо, щільно закручуємо кришками, ставимо дном вгору, укутуємо в шубу і залишаємо до повного остигання.

Якщо після стерилізації на дні банок залишився нерозчинений цукор, потрібно кілька разів струсити баночки і весь цукор у процесі розчиниться.

Після остигання прибираємо банки на зберігання. Вони добре зберігаються і в холоді, і при кімнатній температурі в шафі або коморі!

Взимку на основі цієї заготівлі я роблю компоти, додаю у випічку та десерти. Сироп також можна використовувати при подачі млинців, сирників та морозива – дуже смачно! Проста і дуже зручна заготовочка, така осінню та взимку завжди буде доречною

Leave a Comment