Дріжджове тісто для пиріжків, пирогів, булочок та рулетів. Готувати його просто-напросто. Впорається кожен, навіть кулінар-початківець. Випічка виходить смачна, м’яка. Влітку у мене таке тісто постійно в ходу, люблю готувати з нього пиріжки я різними ягодами.
Нам знадобиться:
- 150 мл. молока
- 20 г пресованих дріжджів або 6 г сухих
- 2 яйця (1 жовток на змащення)
- 0,5 ч. л. солі
- 100 г цукру
- 75 г вершкового масла
- 450-500 г борошна
- 1 ст. л. соняшникової олії
Покроковий рецепт приготування:
Беру тепле молоко, додаю 1 ст. л. цукру із загальної кількості. Всипаю сухі дріжджі, перемішую і даю постояти 3 хвилини.

Тим часом у миску відправляю яйця, жовток одного яйця забираю для змащення пиріжків. Накриваю жовток плівкою і набік.

У миску з жовтком та білком другого яйця додаю сіль, добре перемішую.

Всипаю цукор, що залишився і додаю м’яке вершкове масло.

Вливаю дріжджі, вони вже активізувалися, перемішую. Хоча сухі дріжджі можна відразу додавати до борошна, я готую так.

Просіюю частинами борошно. У мене пішло 450 г борошна. Кількість борошна може трохи відрізнятися.

Наприкінці замісу додаю олію і вимішую тісто руками.

Тісто виходить м’яке і зовсім не липне до рук. Вихід тіста 850 г

Тісто накрити плівкою та прибрати у тепле місце для підйому.
Пройшло приблизно 40-50 хвилин, тісто збільшилося в об’ємі. Його треба добре обім’яти та дати ще раз підійти. Час у всіх буде різний, це залежить від температури вашої кухні.

Приблизно через 30 хвилин тісто піднялося вдруге. Його так само треба добре обім’яти і можна приступати до ліплення пиріжків.

Накриваю плівкою заготівлі. Даю постояти хвилин 5, клейковина розслабиться і з тістом буде легко працювати.

Борошном більше не користуюся, просто змащую руки та поверхню олією.
Найчастіше печу пиріжки з солодкою начинкою, з такого тіста дуже подобається. Вдалої випічки.
