Багато років так готую, до весни не залишаються, хоч би скільки не закрила. Огірки із гострим кетчупом на зиму

Взимку лише банки відкриваються і огірки з’їдаються, і розсіл випивається (мариновані огірки з кетчупом на зиму). Готувати можна з кетчупом чилі, а можна використовувати гострий. Виходить смачно і так, і так.

Нам знадобиться:

  • Огірки
  • Зелень (за смаком)
  • Часник, гірчиця в зернах

Маринад:

  • Вода – 1.5 літри
  • Кетчуп – 8 ст. л.
  • Сіль – 2 ст. л.
  • Цукор – 1 кухоль (об’єм 250 мл.)
  • Оцет 9% – 1 кухоль того ж обсягу (250 мл.)

Покроковий рецепт приготування:

Я намагаюся завжди замочувати хоч не на довго огірки в холодній воді. Так вони вберуть у собі максимум вологи і будуть хрумкішими.

Далі миємо огірки та видаляємо “хвостики”. Якщо Ви “хвостики” не видаляєте, просто мийте і все.

На дно чистих банок викладаємо зелень до смаку: у мене кріп.

Кладу часник за смаком та гірчицю в зернах.

Банки я промила та висушила в духовці, кришки прокип’ятила.

Викладаю огірки в банку якомога щільніше.

Заливаю кип’ятком, накриваю кришками та залишаю на 20 хвилин.

Тим часом кип’ячу маринад: воду 1.5 літра доводжу до кипіння, додаю сіль, цукор. Цукор 1 кухоль (об’єм 250 мл.).

Кетчуп.

Даю закипіти і вливаю оцет 9%, кип’ятчу 1-2 хвилини і маринад готовий. Кухоль того ж об’єму (250 мл.).

Заливаю маринадом банки з огірками та закручую (закатую). Цього маринаду мені вистачає на 3 – 1.5 літрові банки.

Банки перевертаю, накриваю ковдрою та залишаю до повного остигання.

Огірки виходять кисло-солоно-солодко-гострі, дуже смачні.

Мариную за цим рецептом не один рік. Завжди виходить смачно.

Якщо ви теж так заготовляєте огірки на зиму, я буду рада, що нагадала про рецепт. Вдалих вам заготовок.

Джерело

Leave a Comment